нумерология что означает цифра 11 в нумерологии читать далее читать далее нумерология лагерквист кей и лиза ленард нажмите чтобы перейти
Menu

O wydawnictwie

  • Nadrzędna kategoria: ROOT
  • Przeczytano: 8039
  • Drukuj, E-mail

Szanowni PaЕ„stwo!

Zapraszam do wspГіЕ‚pracy z Wydawnictwem Ambos.

Firma powstała w 1993 r. w Gdańsku, gdzie mieszkałem w latach 1987-1994. Napisałem wtedy książkę „Janusz Leksztoń. Człowiek z bajeru”, w której opisałem trzy lata pracy jako rzecznika prasowego EL GAZ w Gdyni. W marcu 1993 r. „Gazeta Wyborcza” napisała, że zamordowano tego kontrowersyjnego biznesmena, a choć od roku już nie pracowałem w tej firmie, dziennikarze z całego kraju do mnie właśnie dzwonili z pytaniem, czy coś o tym wiem. Nie wiedziałem nic, ale zdałem sobie sprawę z tego, że mam do wyboru dwie wersje życiorysu: albo jako były rzecznik prasowy El Gazu, albo jako autor książki o byłym szefie. Wybrałem to drugie i nie żałuję. Znany wydawca z Warszawy oferował mi wówczas krociowe honorarium (i swojego dziennikarza do współpracy!), ja jednak postanowiłem zarobić mniej, ale uczciwiej. Wydałem tę książkę we własnym już wydawnictwie – Agencji MPR, sprzedała się w 4000 egzemplarzach i była czytana w Radiu Gdańsk oraz drukowana we fragmentach w „Gazecie Wyborczej”, „Wieczorze Wybrzeża”, Expressie Ilustrowanym” „Głosie Porannym” oraz innych regionalnych tytułach. Jeszcze przez rok prowadziłem firmę w Gdańsku, potem wróciłem do rodzinnej Łodzi. Od 1992 r. byłem korespondentem terenowym „Gazety Targowej” z Poznania, a Łódź rozwijała wtedy swoje targowe żagle. Od połowy 1995 r. do końca 1997 r. redagowałem też w Łodzi informator miejski „Łódź Co Gdzie Kiedy”, a w latach 1998-2000 r. zacząłem wydawać „Welcome to Łódź”. Nazwę firmy zmieniłem wtedy na Biuro Reklamy JSM, a w 2001 r. – na Wydawnictwo Ambos, zaś w sądzie zarejestrowałem tytuł „Rynek Łódzki”, który wydajemy do dziś. Taka jest historia mojej firmy, która – choć jest dziś łódzka „pełną gębą” – ma gdański NIP.

Przygotowujemy do druku reklamy prasowe, ulotki i foldery, projekty bilboardów, magazyny ilustrowane i książki. W latach 2000-2002 przygotowywaliśmy do druku Informator Urzędu Miasta „Łódź w Centrum Uwagi”, a w latach 2002-2003 – magazyn „Emaus” dla Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Warszawie. W dorobku mamy prestiżowe wydania książek Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi – Mariana Redlisz-Redlickiego „Sylwetki Łódzkiej Palestry” (2007) oraz „60 lat Łódzkiej Izby Adwokackiej” (2009). W niektórych kręgach znany jestem jako promotor historii Dzikiego Zachodu – należę do prestiżowego stowarzyszenia amerykańskiego Single Action Shooting Society oraz jestem jednym z założycieli Polskiego Stowarzyszenia Strzelectwa Westernowego i Polskiego Stowarzyszenia Strzelectwa Historycznego, które w Polsce organizują krajowe zawody strzeleckie z broni ładowanej na czarny proch oraz amunicji scalonej. Mam w dorobku przekłady z angielskiego książek Davida H. Murdocha „Kowboje” (Arkady 1993) i Josepha G. Rosy „Zdobywanie Zachodu. Wiek rewolwerowca. Ludzie i broń pogranicza 1840-1900” (Muza 1994), redagowałem tez album „Dziki Zachód. Odkrywanie” (RAF SCRIBA1995). A do druku przygotowuję własną książę „Prawdziwe Kłamstwa Westernu”, w której porównuję prawdziwy Dziki Zachód z jego wersją literacka i filmową. Pierwsze odcinki książki już można przeczytać w wydaniach „Rynku Łódzkiego” na naszej stronie internetowej. Zapraszam do lektury oraz współpracy!

Z powaЕјaniem

Jerzy Mazur

WЕ‚aЕ›ciciel

Wydawnictwo AMBOS

ЕЃanowa 32/6, 91-110 ЕЃГіdЕј

tel. 602 111 119, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.rynek-lodzki.pl

System.String[]
Kolor I Kolor II Kolor III