Mazda jak gepard

Opublikowano w` 2016-02

Mazda jak gepardTo drugi samochód w nowej generacji samochodów japońskiego koncernu, w której zastosowano innowacyjne rozwiązania TECHNOLOGII SKYACTIV i stylistyki "KODO – Dusza ruchu". Dostępny jest w wersjach Sedan i Kombi, a dzięki TECHNOLOGII SKYACTIV łączy najbardziej zaawansowane systemy bezpieczeństwa z bardzo niskim zużyciem paliwa.

Niski i szeroki profil Mazdy 6 daje stabilność podczas jazdy i zapewnia najlepsze w segmencie właściwości aerodynamiczne. Inspiracją dla projektantów była siła i zwinność geparda. Nowa konstrukcja nadwozia SKYACTIV – lżejszy i mocniejszy kadłub ze stali o bardzo wysokiej wytrzymałości – poprawia osiągi samochodu i zapewnia lepsze wrażenia z jazdy.

Mazda jak gepard Mazda jak gepard Mazda jak gepard Mazda jak gepard

Zastosowano w nim system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, adaptacyjny system świateł przednich (skręca reflektory w trakcie pokonywania łuku), automatyczne przełączanie świateł drogowych na mijania, gdy z przodu zbliża się inny pojazd, system wspomagający hamowanie, jeśli za bardzo zbliży się do innego pojazdu oraz radarowy układ utrzymywania stałej prędkości jazdy do poprzedzającego pojazdu. Są tu również specjalne dźwignie pozwalające zdalnie złożyć oparcie tylnej kanapy (dzielone w proporcji 60:40). W 2014 r. samochód zdobył tytuł Best Car i powtórzył ten sukces w 2015 r. Można go obejrzeć i przetestować w jedynym autoryzowanym salonie Mazda Matsuoka przy ul. 3 maja 1/3. Zapraszamy!

System.String[]
Ostatnia modyfikacja: Wt 4 Lip 2017