Festiwal z nowymi tytułami

Opublikowano w` 2016-02

Festiwal z nowymi tytułamiTegoroczna edycja XXIII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych przybrała formułę otwartą i zakończy się w czerwcu 2017 roku. Do tej pory festiwalowa publiczność obejrzała dziewięć przedstawień, uczestniczyła w dwóch panelach dyskusyjnych, multimedialnej wystawie "Awangarda to stan umysłu" oraz koncercie Piotra Roguckiego. W maju i czerwcu Teatr zaprosi jeszcze na dwie premiery przygotowane specjalnie na Festiwal oraz pokaz filmów Wojciecha Bruszewskiego i poświęconą mu sesję naukową.

Od lat Teatr Powszechny jako organizator realizuje dwie premiery w ramach Festiwalu. Dotychczas spektakle przygotowywaliВ m.in. Maja Kleczewska, Krystyna Meissner, Paweł Miśkiewicz i Janusz Wiśniewski. W tym roku Teatr Powszechny przygotowywał "Blackout" Marty Sokołowskiej w reżyserii Katarzyny Kalwat.

Festiwal z nowymi tytułami Festiwal z nowymi tytułami Festiwal z nowymi tytułami

Ze względu na rezygnację z udziału w projekcie większej części aktorów premiera nie odbyła się, zamiast niej Teatr pokaże dwie inne produkcje festiwalowe. – To sytuacja, która zdarza się wówczas, gdy działamy w przestrzeni sztuki. Teatr jest przestrzenią ryzyka artystycznego, nie możemy o tym zapominać –  mówi Ewa Pilawska. – Podczas XXIII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych zaprezentujemy więc dwa nowe tytuły – podobnie jak w roku ubiegłym, kiedy podczas XXII Festiwalu przygotowaliśmy premiery dwóch spektakli – prapremierę "Tanga Łódź" w reżyserii Adama Orzechowskiego i premierę "Miarki za miarkę" w reżyserii Pawła Szkotaka. Obydwa spektakle były nagradzane i wyróżniane przez widzów.В W ramach XXIII edycji FestiwaluВ 20 maja odbędzie się premiera "Arcydzieła na śmietniku" Stephena Sachsa w reżyserii Justyny Celedy, a 24 czerwca zaprosimy na prapremierę "Dryla" Wojciecha Bruszewskiego w reżyserii Marty Streker – zapowiada dyrektor artystyczna Festiwalu Ewa Pilawska. (Not. BeO)

System.String[]
Ostatnia modyfikacja: Wt 4 Lip 2017