Wracają Czarownice

Opublikowano w` 2016-02

Wracają Czarownice"Czarownice z Salem" to trudny, zawiły i pełen podtekstów dramat Artura Millera, przeniesiony na Dużą Scenę Teatru im. Jaracza. 16 lat temu spektakl uznano za jedno z najlepiej wyreżyserowanych przedstawień w Polsce. Tak orzekło jury Festiwalu Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje", czyniąc zwycięzcą i nagradzając jego twórcę Remigiusza Brzyka Laurem Konrada.

W tym miesiącu "Czarownice" wracają na scenę Jaracza w nowej realizacji – reżyseruje rektor łódzkiej PWSFTviT Mariusz Grzegorzek, grają wykładowcy i studenci Filmówki (w rolach głównych Agnieszka Więdłocha i Ireneusz Czop). Dramat pokazuje proces religijny sprzed trzystu lat, stając się pretekstem do dyskusji o współczesnych mechanizmach manipulacji i sprawowania władzy.

Wracają Czarownice Wracają Czarownice Wracają Czarownice

Mariusz Grzegorzek tak mówi o spektaklu: "Choć spotykamy się przy okazji wspaniałego jubileuszu nie myślimy o uroczystych obchodach. Pracujemy z całych sił nad poruszającym, ważnym przedstawieniem, które jest nie tylko manifestacją naszego artystycznego potencjału, lecz próbą wzmacniania wspólnoty, by nie zagubić się w coraz bardziej nieprzyjaznym świecie". (BeO)

System.String[]
Ostatnia modyfikacja: Wt 4 Lip 2017