Transgourmet i Selgros odkrywają kulinarne talenty

Wyróżniony

We wrześniu odbył się pierwszy półfinał konkursu kulinarnego dla szkół gastronomicznych organizowanego przez Transgourmet i Selgros Cash&Carry. Uczniowie z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Łodzi zmierzyli się z tematem konkursowym, którym było danie przygotowane z wykorzystaniem kaczki, dyni piżmowej oraz suszonych śliwek.

Transgourmet i Selgros odkrywają kulinarne talentyDwa najlepsze zespoły zakwalifikowały się do listopadowego finału w Instytucie Kulinarnym Transgourmet w Piasecznie, w którym stawką jest wartościowe stypendium, staż w gwiazdkowej restauracji Senses oraz możliwość reprezentacji Polski w prestiżowym konkursie Les Chefs en Or w 2020 roku w Paryżu w kategorii juniorów. Do kulinarnych zmagań w łódzkim Gastronomiku stanęło 5 dwuosobowych zespołów. Jury przyznało wyróżnienia dla dwóch najlepszych zespołów, które zakwalifikowały się do listopadowego finału. I miejsce zajęli Jacek Darnowski i Jakub Sobczak, którzy zaserwowali pierś z kaczki z krokietem z kaczki i śliwek, puree z dyni z tymiankiem i fondant z dyni wykończone chipsem z buraka oraz oliwą rozmarynową. II miejsce przypadło Wiktorowi Miksie oraz Bartoszowi Gorgolowi, którzy przygotowali gołąbki z kaczki z kluskami z dyni, buraka z jabłkiem oraz sos z palonych warzyw.

Transgourmet i Selgros odkrywają kulinarne talenty Transgourmet i Selgros odkrywają kulinarne talenty Transgourmet i Selgros odkrywają kulinarne talenty

Rozwój branży jest ważną częścią działalności Transgourmet i Selgros Cash&Carry, który współpracuje z największymi profesjonalistami z kulinarnego świata i wspiera szkoły gastronomiczne w kraju. – Bardzo się cieszę, że uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie kulinarnym Transgourmet i Selgros Cash&Carry. Jest to dla nich wyjątkowa okazja na rozwój, zdobycie nowego doświadczenia oraz cenny kontakt z ekspertami w swojej dziedzinie. Trzymam kciuki za jak najlepszy wynik naszych zespołów na finale w Warszawie i mam nadzieję, że to uczniowie łódzkiego Gastronomika będą reprezentowali Polskę w Paryżu – komentuje Zofia Wrześniewska, dyrektor Zespołu Szkól Gastronomicznych w Łodzi. Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał!

Transgourmet i Selgros odkrywają kulinarne talenty Transgourmet i Selgros odkrywają kulinarne talenty Transgourmet i Selgros odkrywają kulinarne talenty

Jerzy Mazur

(0 głosów)
Wyświetlony 7493 razy
Oznaczone pod :

Więcej w tej kategorii:

« Będą nowi inwestorzy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.