Będą nowi inwestorzy

Wyróżniony

Rozmowa z Markiem Michalikiem, Prezesem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Rozmawiamy w październiku. Do końca roku zostało kilka miesięcy. Będą nowe decyzje o wsparciu dla inwestorów?

Będą nowi inwestorzyPlanujemy wydanie kilku nowych decyzji inwestorom na działalność w strefie. Szacujemy, że zakończymy rok z blisko 25 zezwoleniami i wynikiem na poziomie 1,8 miliarda zł nowych inwestycji. Takiego wyniku jeszcze nie mieliśmy. Widzimy progres z roku na rok, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Nowa ustawa o strefach w Polsce pomogła…

Będą nowi inwestorzyOczywiście. Dzięki tej ustawie cała Polska stała się specjalną strefą ekonomiczną i ułatwiła wielu inwestorom proces inwestycyjny i wszelkie procedury. Nie muszą oni już czekać na rozszerzenie strefy, co mogło trwać nawet rok. Nowe przepisy pozwalają na inwestowanie praktycznie na dowolnej działce, a wydanie decyzji to procedura trwająca kilka tygodni. A procedury zajmują ok. jednego miesiąca.

Od niedawna działa już nowa hala magazynowa ŁSSE. Jak wygląda nabór najemców?

W tej chwili mamy trzech przedsiębiorców, którzy wynajęli w hali moduły i dostosowują je do swojej działalności. Część modułów będzie produkcją, a część magazynami z konfekcjonowaniem. Zakładaliśmy, że w tym roku wynajmiemy połowę hali i ten efekt już osiągnęliśmy. Dostosowujemy nasze plany inwestycyjne do potrzeb rynku i obecnie chcemy więcej środków przeznaczyć na rozbudowę kompleksu przy ul. Tymienieckiego, aby stworzyć nowoczesną przestrzeń biurową i konferencyjną.

Dziękuję za rozmowę.

Jerzy Mazur


Nippon Seiki w Łódzkiej Strefie

Rozmowa z Akirą Komi, Prezesem Nippon Seiki Poland

Jak japońska firma trafiła do Łodzi?

Będą nowi inwestorzyBraliśmy pod uwagę różne lokalizacje. Decyzję o inwestycji w Łodzi konsultowaliśmy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu. Podjęcie współpracy z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną umożliwiło znalezienie odpowiedniego miejsca dla budowy naszego zakładu i realizację kolejnych etapów inwestycji.

Jak długo firma istnieje w Japonii i gdzie działa?

Będą nowi inwestorzyFirma została założona w 1945 roku. Obecnie funkcjonuje w 11 krajach i zatrudnia 15 tys. pracowników. Jesteśmy producentem wyświetlaczy Head-Up Display dla przemysłu motoryzacyjnego. W nasze wyświetlacze są wyposażone m.in. samochody marki Porsche, BMW, Daimler, Audi i Jaguar Land Rover.

Ile firma zainwestuje w Łodzi?

Firma zainwestuje w Łodzi 80 milionów złotych i zatrudni 80 pracowników.

Dziękuję za rozmowę i życzę samych sukcesów.

(jm)

 

 

(0 głosów)
Wyświetlony 7488 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.