Aquapark FALA buduje

Wyróżniony
Skomentuj jako pierwszy! 2019-09

Aquapark FALA budujeRosnąca z roku na rok frekwencja na FALI pokazuje, że kolejne inwestycje to najlepsza droga do dalszych rekordów. W najbliższych planach spółki jest budowa nowej wieży zjeżdżalni. W sierpniu wystartował przetarg dotyczący najnowszej inwestycji Aquaparku. Dodatkowy zespół zjeżdżalni składać się będzie z czterech nowych atrakcji całorocznych – wejście do zjeżdżalni oraz hamownia połączone będą z wewnętrzną częścią Strefy Basenowej, co umożliwi korzystanie z nich również poza sezonem wakacyjnym.

Aquapark Fala zostanie wzbogacony o trzy zjeżdżalnie pontonowe z jeszcze większą ilością zakrętów i efektów audiowizualnych: będzie tu zjeżdżalnia typu cebula z czaszą o średnicy aż 12 metrów, zjeżdżalnia z tzw. rożkami wprawiające 2-osobowe pontony w ruch wahadłowy, a także zjeżdżalnia klasyczna o najdłuższym ślizgu liczącym 144 m. Prawdziwym hitem inwestycji jest ekstremalna zjeżdżalnia z zapadnią w podłodze oraz pionowym zjazdem. Całkowita długość zjazdu to 120 metrów. W ramach inwestycji łącznie powstanie ponad pół kilometra trasy ślizgu. Elementy zjeżdżalni wzbogacone będą o warstwę izolacyjną pomiędzy wewnętrzną a zewnętrzną powłoką trasy, co pozwoli na zminimalizowanie wszelkich zagrożeń związanych z oblodzeniem w zimie.

Aquapark FALA buduje Aquapark FALA buduje Aquapark FALA buduje Aquapark FALA buduje

W pierwszy weekend sierpnia uruchomiony też został dodatkowy parking dla zmotoryzowanych. Nową strefę parkowania wyznaczono w sąsiedztwie dotychczas funkcjonującego parkingu przy al. Unii Lubelskiej 4. Zmieści się tu prawie 100 samochodów. (jm)

 

 

(0 głosów)
Wyświetlony 1881 razy

Artykuły powiązane

Więcej w tej kategorii:

« Mieszkania dla koneserów

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.