596 Urodziny Łodzi

Wyróżniony

596 Urodziny ŁodziTegoroczne lato w mieście wypełnione będzie muzyką. Na łodzian czeka ponad 100 wydarzeń muzycznych, kilkadziesiąt koncertów, festiwale i oczywiście… Urodziny Łodzi! Miłośnicy każdego gatunku znajdą coś dla siebie: od jazzowych improwizacji po scenę hip-hopową.

596 Urodziny ŁodziŁódzkie Centrum Wydarzeń zaprasza na Piotrkowską Kameralnie. Od początku lipca, w każdą środę na Pasażu Rubinsteina przy ul. Piotrkowskiej będzie można uczestniczyć w cyklu plenerowych koncertów. Trzecia edycja wydarzenia wyróżnia się dużą różnorodnością prezentowanych gatunków: od jazzu, klasyki, poezji, swingu i wielu innych. Na częścią jazzową czuwa Tomasz Gołębiewski, koncertmistrz Filharmonii Łódzkiej. Cykl trwa od 3 lipca do 28 sierpnia 2019. Pierwszy występujący zespół wprowadzi w klimat dancingowy – White Boat Orchestra to 8. muzyków, wiernie odtwarzających brzmienia największych big-bandów i orkiestr tanecznych II. poł. XX wieku. Pełen program wydarzenia znajduje się na stronie ŁCW. Udział w koncertach jest bezpłatny.

596 Urodziny ŁodziMiłośnicy tradycyjnego gitarowego brzmienia idealnie odnajdą się na Songwriter festiwalu, który odbywa się w każdą sobotę o godzinie 20.00 pod zegarem na skrzyżowaniu Piotrkowskiej i 6. Sierpnia. Niezwykła koncertowa przestrzeń to idealne dopełnienie gitarowego brzmienia. W najbliższą sobotę, zagra Pola Rise, a w kolejne weekendy łodzianie będą mogli posłuchać włoskiej odsłony songwriterowego grania – Damien McFly oraz Australijczyk – Lucas Laufen. Sam środek muzycznego lata w Łodzi zwieńczą 596. Urodziny Łodzi. Łódzkie Centrum Wydarzeń, postawiło na line-up, którego nie powstydziłby się niejeden polski festiwal. Silną reprezentację hip-hopową otwiera na scenie niezwykle popularny zespół PRO8L3M, Honorowy Obywatel Łodzi O.S.T.R, a zamyka Sokół i przedstawiciel r’n’b - Smolasty.

596 Urodziny ŁodziPierwszego dnia urodzin, 26 lipca, wystąpi także Voo Voo z nowym albumem „Za niebawem” oraz Happysad, regularnie wyprzedający wszystkie klubowe koncerty w Polsce. Na scenie pojawią się także uwielbiani – Łąki Łan oraz Daria Zawiałow, laureatka Złotej i Platynowej Płyty. Organizatorzy przygotowali też specjalny koncert dedykowany ukraińskiej mniejszości w Łodzi – Kozak System to zespół, który na Placu Wolności zagra w sobotę 27 lipca. Urodziny Łodzi przedłuża Manufaktura, na której scenie wystąpią: Nocny Kochanek, Dj Gromee i Andrzej Piaseczny.  Więcej informacji na www.lodz.pl/urodziny

 

(1 Głos)
Wyświetlony 888 razy
Oznaczone pod :

Więcej w tej kategorii:

« Letnie czartery na Lublinku

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.