Muzyczny na topie

Wyróżniony

Muzyczny na topiePonad stutysięczna publiczność obejrzała w minionym sezonie przedstawienia w Teatrze Muzycznym. Na finał była spektakularna premiera musicalu „Miss Saigon”, a po wakacjach planowane jest spotkanie z tangiem.

Muzyczny na topieKierownictwo teatru odebrało zasłużone gratulacje od władz miasta, a wiceprezydent Krzysztof Piątkowski obiecał pieniądze na zakup konsoli akustycznej. Teatr miał bardzo liczną frekwencję –publiczność szturmowała kasę przed musicalem wszech czasów „Les Miserables” (obejrzało go ponad 25 tysiące widzów), tysiące gromadziły się na familijnym przedstawieniu „Madagaskar”, a pokazaną na koniec sezonu „Miss Saigon” obejrzało już prawie 8 tysięcy osób!

Muzyczny na topieCieszy się z tych wyników dyrektor Grażyna Posmykiewicz i mówi, że to daje odwagę, by planować kolejne duże autorskie projekty, przy aprobacie całego zespołu, który po raz pierwszy od lat dostał podwyżki wynagrodzeń. Kolejny sezon ma rozpocząć premiera spektaklu baletowego opartego na prozie hiszpańskiego pisarza Artura Perez-Reverte, z  muzyką „na żywo” w wykonaniu Samokhin Band.

Muzyczny na topieW planach jest kolejny festiwal Off-Północna z Konkursem Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty, nowy program warsztatów edukacyjnych, „fajfy” dla seniorów warsztaty wokalne „Totalna bemolka”. Koncert sylwestrowy nawiąże do tradycji Łodzi Filmowej. A na koniec sezonu można się spodziewać premiery dużego musicalu, którego tytułu teatr na razie nie zdradza. (BeO)

(0 głosów)
Wyświetlony 647 razy
Oznaczone pod :

Artykuły powiązane

Więcej w tej kategorii:

Rzuciła, aby odnaleźć »

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.