Dobre używane auto trudno kupić

Wyróżniony
Skomentuj jako pierwszy! 2019-06

Dobre używane auto trudno kupićRozmowa z Krzysztofem Podgańskim, specjalistą ds. sprzedaży samochodów używanych spółki TRAX

Działa Pan w branży samochodowej od 25 lat. Co kiedyś i dzisiaj było łatwiej – kupić czy sprzedać auto?

25 lat temu samochody były właściwie na przydziały, a samochód używany miał większą wartość, niż nowy. Kupić go było trudno ze względu na cenę.  Dzisiaj sytuacja się zmieniła, samochód używany można kupić bardzo łatwo, ale znacznie trudniej – samochód dobry .Auta , które pojawiają się na rynku a pochodzą z salonu, mają mały przebieg i są od pierwszego właściciela – są rozchwytywane. Znaleźć takie właśnie auto to często wyścig między kupującymi, bo jest więcej chętnych.

Mamy nowe przepisy – za cofanie liczników można pójść do więzienia...

Zgadza się. Od 2014 r. wszystkie przebiegi są ewidencjonowane w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, dostępnej dla wszystkich w internecie , i można zweryfikować przebieg kupowanego auta, które miało przeglądy w Polsce. Najnowsze przepisy znacznie ułatwiają zakup samochodu i utrudniają życie oszustów.

Za pasem wakacje, wiele osób zmienia stary samochód na nowy. Lepszy diesel czy benzyna?

Od paru lat jest nagonka na diesla, ludzie boją się takich mechanizmów, jak koło dwumasowe czy filtr cząstek stałych. Ale ja nadal uważam, że wszystko zależy od tego, jak chcemy używać samochodu. Jeśli chcemy pojeździć tylko po mieście, kupujemy benzynę. Jeśli jednak chcemy jeździć częściej w dalszą w trasę, lepszy jest diesel.

Dobre używane auto trudno kupić Dobre używane auto trudno kupić Dobre używane auto trudno kupić Dobre używane auto trudno kupić

Od kiedy działa salon samochodów używanych TRAX?

W takiej postaci, jak obecnie, salon działa od 2014 r. Ale dział samochodów używanych istnieje znacznie dłużej – od 2004 r. Obecnie mamy na stanie ok. 80 aut, staramy się kupować używane samochody nie starsze niż z rocznika  2010 r. Większość z nich to Ople, bo nasza spółka jest autoryzowanym dealerem tej marki i bardzo często nasi klienci kupują nowy samochód rozliczając to kupionym wcześniej Oplem u nas.

Notował: Jerzy Mazur

(1 Głos)
Wyświetlony 6632 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.