Rotarianie pomagają

Wyróżniony
Rotarianie pomagająRozmowa z Wojciechem Nowickim, Prezydentem Klubu ROTARY w Łodzi

To już dwudziesty bal...

Tak. Rotarianie od 85 lat i 27 po restytucji klubu w Łodzi zbieramy duże pieniądze na cele charytatywne. Przez te 27 lat zebraliśmy ok. 20 milionów złotych. Poratowaliśmy takie instytucje, jak np. Fundacja Gajusz, Domy Dziecka, Ośrodek Wychowawczy na ul. Tkackiej, szpital im. Marii Konopnickiej, kupując im samochody, karetki i wyposażenie.

Nasze działania nie ograniczają się do samych bali i organizujemy zbiórki charytatywne. Poza tym ROTARY INTERNATIONAL ma specjalny fundusz Rotary Fundation, podobny do funduszy unijnych. Wystarczy zebrać własny wkład i dostaje się dużo więcej pieniędzy z centrali. Ostatnie dwa bale zebrały ponad 250 tysięcy złotych na powstające Łódzkie Hospicjum dla dorosłych. W Łodzi nie ma takiego hospicjum! W Poznaniu są dwa, w Warszawie cztery! W Łodzi są dwa dla dzieci, które także wspieramy.

Rotarianie pomagają  Rotarianie pomagają  Rotarianie pomagają 

Jaka jest struktura klubów Rotary w Łodzi?

Działają tu teraz cztery kluby. Pierwszym jest Rotary Klub Łódź, którego jestem prezydentem. Pozostałe trzy wypączkowały z naszego. W sumie jest w Łodzi ok. 90 członków, a w Polsce działa ok. 100 klubów Rotary, w samej Warszawie pięć. Kluby co roku wybierają nowego prezydenta, a moja kadencja upływa w czerwcu.

Dziękuję za rozmowę i życzę kolejnych sukcesów.

Jerzy Mazur

 

 

(0 głosów)
Wyświetlony 1300 razy
Oznaczone pod :

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.