Strefa czwarta na świecie

Wyróżniony

Rozmowa z Markiem Michalikiem, Prezesem Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Strefa czwarta na świecieRozmawiamy podczas otwarcia nowej fabryki firmy Goldbeck w Lućmierzu. Poinformował Pan z mównicy, że Strefa ma czwarte miejsce na świecie.

Między innymi inwestycja tej firmy składa się na to czwarte miejsce. W zeszłym roku byliśmy najlepszą strefą na świeci w kategorii małych i średnich przedsiębiorstw – powtórzyliśmy ten sukces, a tego jeszcze na świecie nie było. Firma Goldbeck w ciągu dwóch lat zbudowała tu fabrykę; będą nowe miejsce pracy, firma zabiega intensywnie o nowe kontrakty, mają też dużo innych przedsięwzięć. Goldbeck wszedł w łódzką strefę jak w masło!

Strefa czwarta na świecieTakie sukcesy nie rodzą się z miesiąca na miesiąc – wypracowaliście to. Podobno Pan dowiedział się o decyzji Goldbecka w hotelu w Niemczech...

Dokładnie pamiętam wizytę w strefie dwóch panów, którzy są dziś na tej Sali. Wskazaliśmy im wtedy kilka miejsc w regionie, m.in. w Lućmierzu, oni to obejrzeli i przeanalizowali. Potem delegacja Strefy pojechała na targi w Monachium. Okazało się, że Goldbeck mieszka w tym samym hotelu – i wtedy powiedzieli mi w zaufaniu, że decyzja już jest podjęta i że wchodzą do nas!

Strefa czwarta na świecieCo czeka Strefę do końca roku?

Mamy już teraz dobry wynik. W październiku wręczyliśmy kolejne zezwolenia na działalność w strefie, a będą to także pierwsze zezwolenia według nowej ustawy. Zapowiada się, że będziemy mieli progres. A ostatnio prowadziłem kilka bardzo obiecujących rozmów z całkiem nowymi inwestorami. Jak się uda, to jeszcze wszystkich zadziwimy!

Dziękuję za rozmowę i życzę kolejnych sukcesów!

Jerzy Mazur

(0 głosów)
Wyświetlony 1967 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.