rynek łódzki
Wydrukuj tę stronę

5G dla Łodzi

Wyróżniony
Skomentuj jako pierwszy! 2018-08

5G dla ŁodziEricsson we współpracy z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną i Startup Spark wspiera firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw w budowie koncepcji rozwiązań opartych o 5G. Podpisano właśnie list intencyjny o współpracy. Skuteczne wdrożenie sieci 5G i wykorzystanie dostępnych usług pozwoli osiągnąć Łodzi daleko idące korzyści ekonomiczne i społeczne. Sukces inicjatyw akceleracyjnych zależy jednak od poziomu wiedzy na temat potencjału 5G i Internetu Rzeczy u przedsiębiorców.

5G dla ŁodziDlatego Ericsson, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Startup Spark zapowiadają kontynuację kooperacji poprzez start akcelerator S5, który będzie wspierał podmioty gospodarcze w budowie koncepcji rozwiązań biznesowych lub technologicznych opartych o 5G, a następnie w pozyskaniu finansowania na ich realizację. – Otwieramy nowy rozdział działalności Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki technologii 5G zyskamy przewagę konkurencyjną oraz dodatkową zachętę inwestycyjną dla przedsiębiorców nakierowanych na przemysł 4.0. – podkreśla Marek Michalik, Prezes Zarządu ŁSSE S.A. Podczas spotkania zainaugurowano nowy projekt S5 w ramach akceleratora Startup Spark. – Firmy, z którymi podejmiemy współpracę, w tym startupy i korporacje, będą pomagać w rozwijaniu technologii 5G oraz korzystających z niej rozwiązań – podkreśla Agnieszka Sygitowicz, Wiceprezes Zarządu ŁSSE S.A.

 Miele buduje

5G dla ŁodziInwestycja o wartości ponad 200 milionów złotych zlokalizowana będzie na terenie 29 ha w Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Cieszę się bardzo, że tak renomowana firma jak Miele zdecydowała się na inwestycję w naszym regionie, a jako Prezydent Miasta Łodzi jestem przekonana, iż obecność Miele w bezpośrednim sąsiedztwie Łodzi przyczyni się do jej dalszego rozwoju gospodarczego – powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. – Mając na uwadze pomyślność Państwa nowej inwestycji, ze swej strony chciałabym zapewnić otwartość na współpracę ze wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w ten proces, a także wszelkie wsparcie i  pomoc Państwa firmie w realizacji niniejszego projektu.

5G dla ŁodziW pierwszym zakładzie produkcyjnym koncernu Miele w Polsce znajdzie zatrudnienie około 400 osób w ramach pierwszego etapu inwestycji. Docelowo pracę może tu znaleźć nawet 1500 osób. Uruchomienie produkcji nastąpi do 2020 roku. Łódź i region już od wielu są strategicznym miejscem na europejskiej i polskiej mapie inwestycyjnej. Inwestorów przyciąga przede wszystkim dobra lokalizacja, a także dostępność wykwalifikowanych pracowników na wszelkich szczeblach drabiny zawodowej. Ulokowanie inwestycji w centrum Polski z dostępem do przecinających się europejskich szlaków wschód-zachód i północ-południe zapewnia inwestorom doskonałą komunikację zarówno krajową jak i eksportową, a pracownikom szybki i łatwy dojazd do pracy.

Jerzy Mazur

(0 głosów)
Wyświetlony 2340 razy
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.