Intensywny rok Selgros Cash&Carry

Wyróżniony

Intensywny rok Selgros Cash&CarryJubileusz dwudziestu lat obecności firmy w Polsce, nowa hala w Piasecznie pod Warszawą i wprowadzenie ekskluzywnych produktów marki własnej – tak dla Transgourmet Polska, właściciela sieci sklepów hurtowych Selgros Cash&Carry w Polsce, minął 2017 rok. Obecna od 20 lat na polskim rynku firma w tym roku otworzyła kolejną, już 18. halę w kraju.

Intensywny rok Selgros Cash&CarrySelgros Cash&Carry w Piasecznie pod Warszawą to czwarta w tej okolicy inwestycja firmy, ale szczególna – działa w niej pierwsza w Polsce restauracja Brasserie, która serwuje potrawy przygotowywane ze składników dostępnych w ofercie hali. Dzięki temu klienci mogą przekonać się o jakości składników już w trakcie zakupów. W samej hali zastosowano także nowe rozwiązania sprzedażowe: na miejscu znajdują się lady, w których świeże produkty jak mięso, wędliny, sery czy antipasti porcjowane są na życzenie klienta, jak w delikatesach. W 2017 roku Selgros postawił na poszerzenie oferty produktów ekskluzywnych – w kwietniu wprowadził do sprzedaży produkty marki własnej Transgourmet Premium. Fermentowany pieprz, trudno dostępne ryże (Pachcha Perumal, Venere), wyszukane rodzaje soli (waniliowa, wędzona) i olejów (z orzechów laskowych, z nasion maku) to oferta dla smakoszy, których pociągają rzadko spotykane składniki i którzy chcą dostać na talerzu coś wyjątkowego. W nowej hali w Piasecznie klienci znajdą dojrzewającą na miejscu Dry Aged Beef, a także produkty od Frische Paradies – dostawcy słynącego z dystrybucji ekskluzywnych produktów dla najlepszych restauracji w Polsce i za granicą. Selgros od dawna przestał być jedynie hurtownią – obecnie posiada również zaplecze logistyczne Transgourmet w Ożarowie Mazowieckim i szkoleniowe – Akademię Kulinarną, do której w przyszłym roku dołączy powstający właśnie Instytut Kulinarny, zlokalizowany w nowej hali w Piasecznie.

Intensywny rok Selgros Cash&CarryZarówno swoim asortymentem, jak i rozwojem usług firma odpowiada na potrzeby dynamicznie rozwijającej się i co raz bardziej wymagającej branży HoReCa. W tym roku Selgros i Transgourmet zaangażowały się także w szereg najważniejszych wydarzeń gastronomicznych w kraju, jak konkurs L'art de la cuisine Martell, Targi Euro Gastro, Kulinarny Puchar Polski czy Kongres szefów Kuchni. Firma planuje w 2018 roku uruchomienie kolejnych hal. (jm)

(0 głosów)
Wyświetlony 2778 razy
Oznaczone pod :

Więcej w tej kategorii:

Ptak Outlet na Studniówkę »

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.