594 urodziny Łodzi

Wyróżniony
Skomentuj jako pierwszy! 2017-07

594 urodziny ŁodziW ubiegłym roku mieszkańcy Łodzi świętowali urodziny miasta uczestnicząc w ponad 150 atrakcjach przygotowanych przez gminę – w tym w licznych wycieczkach i koncertach w Manufakturze i na placu Wolności, gdzie grały zespoły Dwa Sławy, Ten Typ Mes, Gooral, Feel, Enej, Jamal i Lady Pank. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 28-30 lipca na pl. Wolności i w Manufakturze. Pierwszego dnia Łódzkie Centrum Wydarzeń zaprasza o 20.00 na koncerty Hey, Natalii Nykiel i Rezerwatu.

Pierwszy zespół to jedna z najlepszych grup koncertowych w Polsce. Katarzyna Nosowska uznawana jest za najlepszą tekściarkę swojego pokolenia, została wyróżniona wraz z zespołem 17 Fryderykami i licznymi innymi nagrodami. Wszystkie płyty studyjne zespołu pokryły się platyną. Tego samego dnia łodzianie wezmą udział w koncercie Natalii Nykiel – młodej, utalentowanej wokalistki, autorki tekstów, która szturmem wdarła się na muzyczną scenę. Następnie odbędzie się koncert Rezerwatu, legendarnego polskiego zespołu, od początku istnienia związanego z Łodzią. Na pl. Wolności zobaczym energicznego lidera Andrzeja Adamiaka, autora największych przebojów zespołu, jak „Zaopiekuj się mną”, „Parasolki”, „Obserwator” czy „Kocha Ciebie niebo”.

594 urodziny Łodzi
594 urodziny Łodzi594 urodziny Łodzi  W sobotę 29 lipca o godzinie 18.30 na scenie na rynku Manufaktury usłyszymy największe hity Natalii Szroeder i zespołu Wilki. Utalentowaną, 22-letnią wokalistkę po raz pierwszy widzowie poznali jako małą dziewczynkę w programie „Od przedszkola do Opola”. Występowała też w polskich preselekcjach do konkursu Eurowizji. Jednak prawdziwą sławę muzyczną przyniosły jej takie hity, jak „Wszystko na raz” i „Teraz ty” nagrane z Liberem, a także „Lustra”, „Zamienię cię” czy „Powietrze”. Zespół Wilki w tym roku obchodzi 25-lecie działalności artystycznej. W latach 90. cała Polska nuciła takie przeboje jak „Son of the Blue Sky”, „Moja baby”, „Beze mnie o mnie” czy „Eli lama sabachtani”, a dziesięć lat później „Baśkę”. Teraz przyszedł czas na utwory z najnowszej płyty „Przez dziewczyny”, choć artyści z pewnością nie pominą największych hitów grupy.  Drugiego dnia urodzin od 21.00 na placu Wolności obejrzymy koncerty Moniki Brodki i O.S.T.R. Brodka brawurowo wygrała program „Idol”, ale jej żywiecka dusza nie dała się spacyfikować i wokalistka nie stała się kolejną gwiazdką pop śpiewającą to, co każą producenci talent-show. Brodka żeni pop z elektroniką, elementy folkowe miesza z postpunkową energią, czerpie z bogatej historii muzyki świata. Podczas jej koncertów nie sposób się nudzić. Z kolei O.S.T.R. to jeden z czołowych artystów polskiego hip-hopu, niekwestionowany król freestyle’u – Adam O.S.T.R. Ostrowski. Muzyk, producent, instrumentalista, raper, jeden z najbardziej utalentowanych artystów w Polsce. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. O.S.T.R. pochodzi z muzycznej rodziny, urodził się i wychował w Łodzi. Rozpoczynał karierę w kilku lokalnych zespołach, ale szybko dał się poznać reszcie kraju w konwencji solo. Przebił się jako niekwestionowany lider konkursów improwizowanego rapu.  Natomiast w niedzielę 30 lipca o godzinie 17.00 w Manufakturze wystawiony zostanie spektakl pt. „Pomoc domowa” Teatru Powszechnego w Łodzi. Łódź po raz pierwszy zostanie także miastem finałowym Marcin Gortat Camp. Jubileuszową, dziesiątą edycję zwieńczy charytatywny mecz Gortat Team vs. Wojsko Polskie w Atlas Arenie, który będzie kolejną atrakcją urodzinowego weekendu w Łodzi. Mecz rozpocznie się o godzinie 17.00. Oprócz tego przez cały weekend zapraszamy na liczne wycieczki po Łodzi, pikniki i lokalne wydarzenia kulturalne.
Serdecznie zapraszamy!
594 URODZINY ŁODZI
Fot. S. Szwajkowski
LODZIANA 4

Ostatnio zmienianyniedziela, 10 wrzesień 2017 17:51
(0 głosów)
Wyświetlony 6572 razy

Więcej w tej kategorii:

« Przełomowy rok Galerii Łódzkiej

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.