Jarmark na ul. Piotrkowskiej otwarty

Wyróżniony

Jarmark na ul. Piotrkowskiej otwartyTegoroczny Łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy tradycyjnie jest zlokalizowany na ul. Piotrkowskiej (na odcinku Tuwima-Nawrot) oraz częściowo w pasażu Schillera. Infrastruktura – domki handlowe, strefy dla klientów stoisk gastronomicznych, anielski młyn, domek św. Mikołaja, wieża z karuzelą i inne atrakcje – zniknie z okolic pasażu Schillera dopiero 23 grudnia.

Ekstremalne przeżycia i najlepsze widoki na świąteczną Piotrkowską gwarantowane są dzięki 16-metrowej wieży z karuzelą łańcuchową! Udekorowana konstrukcja zabierze miłośników specjalnych wrażeń na wysokość kilku pięter, skąd zobaczyć będzie można jarmark w pełnej okazałości. W pasażu pojawią się również atrakcje dla dzieci oraz idealne do świątecznych zdjęć, iluminowane dekoracje, nawiązujące do scenerii zimowego lasu. Warsztaty, pokazy artystyczne i animacje nie tylko dla najmłodszych zaplanowane są w każdy przedświąteczny weekend grudnia i niemal we wszystkie dni tygodnia. Będzie można z pomocą instruktorów stworzyć m.in. gwiazdkowe prezenty i ozdoby z recyklingu. W każdy czwartek w domku św. Mikołaja odbywać się będą warsztaty i pokazy kulinarne wraz z degustacjami. .

Jarmark na ul. Piotrkowskiej otwartyJarmark na ul. Piotrkowskiej otwartyWeekendowe wizyty na  jarmarku oprawione będą muzyką na żywo – łodzianie usłyszą tradycyjne kolędy prezentowane przez chór oraz świąteczne hity śpiewane przez zespoły. Równie wyjątkowym wydarzeniem będzie pokaz rzeźbienia w lodzie, w którego finale pojawią się zamarznięte baśniowe postaci. Dodatkowo w wybrane dni dzieci będą mogły spotkać bałwana Olafa czy Elsę, którzy wezmą udział w animacjach oraz muzycznymi, bajkowymi przebojami wzbogacą pokaz rzeźbienia w lodzie. Podczas całego jarmarku rozdawane będą łódzkie kartki świąteczne, zachęcające do wysyłania życzeń świątecznych tradycyjną metodą, zaś na domku św. Mikołaja umieszczona będzie skrzynka na listy – można je pisać zarówno podczas warsztatów lub samodzielnie, a w każdy weekend najpiękniejsze z nich będą odczytywane i nagradzane.

Zapraszamy na Świąteczny Jarmark!

(0 głosów)
Wyświetlony 5331 razy

Artykuły powiązane

Więcej w tej kategorii:

« Siła podwójnego rażenia

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.