Zielony Pub po zmianach

Wyróżniony

Zielony Pub po zmianachRozmowa z Claudią Kobosa, współwłaścicielką „Irish Pub”

Przejęliście z ojcem restaurację w marcu. Jaką macie wizję lokalu?

Stawiamy na dobrą kuchnię, z której „Irish Pub” zawsze słynął. Chcemy, aby ludzie tu przychodzili z rodziną i znajomymi – spędzali mile czas. To jedno z niewielu miejsc w Łodzi, w którym jest muzyka na żywo, przy której można spróbować wspaniałych potraw. Mamy bardzo urozmaicone kompozycje i nietuzinkowe połączenia smaków. Dzisiaj będziemy degustować np. krewetki na ananasie i doradę zapieczoną w soli morskiej – kelner przynosi potrawę i na miejscu usuwa sól, odkrywając danie. Chyba nie ma drugiego takiego lokalu w Łodzi!

Macie znakomitą kartę trunków!

Zielony Pub po zmianachTak. Można tu napić się dobrego wina, rewelacyjnej whisky, wspaniałego guinnessa, a także zielonego piwa. Oferujemy deskę degustacyjną z trzema rodzajami piwa w kufelkach. Koncerty zaczynamy w czwartki i trwają do soboty, zaś w niedziele zapraszamy na rodzinne obiady domowe od 12.30 do 17.00. Mamy dania dla najmłodszych w mniejszych porcjach, w menu jest również stała pozycja 1/2 pieczonej kaczki. Niedzielną kartę dań zmieniamy co tydzień, a podczas obiadów między stolikami krąży iluzjonista i zabawia dzieci. Rodzice są zachwyceni! W tygodniu także oferujemy zestawy obiadowe w specjalnej cenie 25 zł. Przygotowywane są przez wspaniałe dziewczyny, które są jak gospodynie domowe – cały personel kuchni jest żeński! Gdy przygotowujemy kartę dań, wychodzą ze swoimi propozycjami, dyskutujemy i wspólnie obmyślamy propozycje menu. Nie chcę narzucać gotowych przepisów, a wydobyć z propozycji dziewczyn jak najwięcej smaku! Kreatywność i pasja w kuchni jest najważniejsza. Dlatego dbam o to w naszym personelu i atmosfera jest wspaniała, jak w kuchni u Włochów!

Mówią tam, że ostatnim składnikiem dobrego dania jest... miłość!

Zielony Pub po zmianachOczywiście. Przyjmując pokarm pobieramy jego energię, a jak ktoś emanuje negatywną energią, nigdy nie przyrządzi dobrego dania. Atmosfera w kuchni jest najważniejsza!

Jak często zmieniacie menu?

Staramy się przygotowywać kartę dań sezonowo, bazujemy na świeżych produktach sezonowych. Nasza karta zmienia się wraz z porami roku. Ciężkie dania zostawiamy na zimę, latem podajemy coś orzeźwiającego i lekkiego. Co najważniejsze, karta dań nie może być nudna! Nasza najnowsza karta będzie aktualna do października, a chcemy do nas przyciągnąć łodzian, którzy być może nie wiedzą, że serwujemy wyśmienite potrawy. Wiele osób sądzi, że w Pubie warto tylko napić się piwa, a my zapraszamy tych, którzy jeszcze nie mieli okazji spróbować naszych dań, a akurat wybrali się na spacer po ulicy Piotrkowskiej.

Dziękuję za rozmowę i życzę kompletu gości!

Zielony Pub po zmianach Zielony Pub po zmianach Zielony Pub po zmianach

Jerzy Mazur

Ostatnio zmienianywtorek, 10 wrzesień 2019 09:57
(0 głosów)
Wyświetlony 6043 razy
Oznaczone pod :

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.