Spark - win win w relacji startup - korporacja

Spark - win win w relacji startup - korporacjaŁódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna przedstawiła w marcu wyniki prac przy projekcie Startup Spark. Odbyły się w sumie dwie rundy akceleracji po sześć miesięcy każda, przejrzano 300 zgłoszeń i wyselekcjonowano 27 projektów wypracowanych wspólnie z siedmioma partnerami – Procter & Gamble, Wielton, Albea Poland, Ericsson, Grupa Pietrucha, Polska Grupa Energetyczna oraz Radio Łódź.

Gościem specjalnym i key speakerem wydarzenia był Adam Kszczot, wielokrotny medalista w biegu na 800 metrów, który mówił o tym, jak dążyć do celu i podnosić się po porażkach. – Jesteśmy dumni, że realizujemy ten projekt – mówił Marek Michalik, Prezes Zarządu ŁSSE S.A. – To wielki dzień dla startupów i naszych partnerów, ale jest to zarazem początek czegoś nowego. Nie kończymy przecież projektu, który głęboko się wgryzł w Łódzką Specjalna Strefę Ekonomiczną. Powstało tu nowe środowisko startupowe i mogę tylko pogratulować odwagi firmom biorącym udział w programie, a naszemu zespołowi, który kierował tym projektem, gorąco podziękować za wykonaną pracę. Przyszłość Startup Spark rysuje się zatem bardzo atrakcyjnie. Być może powstanie Fundusz Spark VC i nastąpi akceleracja zagranicznych startupów, a w Łodzi powstanie sieć mobilnego internetu piątej generacji 5G.

Spark - win win w relacji startup - korporacja Spark - win win w relacji startup - korporacja Spark - win win w relacji startup - korporacja Spark - win win w relacji startup - korporacja

– Przez 15 miesięcy projektu zrealizowaliśmy mnóstwo ciekawych pomysłów – mówi Agnieszka Sygitowicz, Wiceprezes ŁSSE S.A. – Zajmowaliśmy się zarówno przemysłem 4.0, jak i e-commercem, kontaktami z klientami i optymalizacją procesów. Dotknęliśmy rozszerzonej rzeczywistości, poznaliśmy aplikacje umożliwiające lepsze gospodarowanie produktami, czujniki, sensory, drony, antydrony i systemy pozwalające zapewnić większe bezpieczeństwo. Bardzo się cieszymy, że projekt StartupSpark przyniósł do naszego regionu mnóstwo ciekawych pomysłów i pozwolił zatrzymać w Polsce technologie, które w najbliższych latach będą motorem polskiej gospodarki. Gratulujemy sukcesów! (jm)

(0 głosów)
Wyświetlony 7832 razy

Więcej w tej kategorii:

Fotografuję z pasją »

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.