Łódź rozpoznawalna turystycznie

Wyróżniony

Łódź rozpoznawalna turystycznieŁódź przez lata była uważana za miasto nieturystyczne. Od kilku lat ta tendencja wyraźnie się zmienia. Według danych za 2016 r., w Łodzi pojawiło się 750 tysięcy turystów nocujących w hotelach i 2 miliony odwiedzających, czyli przyjeżdżających na jednodniowe wycieczki, którzy w sumie zostawili w kasie Łodzi prawie 0,5 mld zł. Podczas konferencji prasowej z udziałem Tomasza Koralewskiego, prezesa Łódzkiej Organizacji Turystycznej i Radomira Dziubicha z EC1 rozważano, czy jest szansa, by w Łodzi pojawiło się milion turystów.

Łódź rozpoznawalna turystycznieNa razie średnia dla osób przyjeżdżających do Łodzi wynosi 1,8 noclegu na turystę. – To wciąż niewielka średnia – podkreśla Tomasz Koralewski – Chcielibyśmy aby przekroczyła ona 2 noclegi, bo turyści zostający w mieście na noc wydają więcej pieniędzy. Trzeba jednak mieć świadomość, że Łódź nie jest i nie będzie miastem wakacyjnym. Jednym z magnesów przyciągających turystów do Łodzi jest coraz bogatsza oferta atrakcji oferowanych przez EC1. Jak informuje Radomir Dziubich, od 8 stycznia 2016 r., czyli od dnia otwarcia planetarium, do chwili obecnej, już 328 tysięcy osób kupiło bilety do EC1. Warto podkreślić, że ok. 90 tys. biletów kupiły osoby spoza Łodzi. Niedawno otwarte Centrum Nauki i Techniki z pewnością przyczyni się do wzrostu liczby odwiedzających.

Łódź rozpoznawalna turystycznieTurystyka biznesowa buduje prestiż miasta i dzięki niej w Łodzi powstają kolejne hotele 4-gwiazdkowe, a te które już działają (6 hoteli) mają się naprawdę dobrze. Inwestycje w branżę hotelarską, które są podejmowane w naszym mieście, w ciągu dwóch lat podniosą liczbę miejsc hotelowych w Łodzi do 10 tysięcy. Czy realna jest suma jednego miliona turystów do końca 2018 r.? Jako mieszkańcy Łodzi trzymajmy kciuki, żeby się udało! (jm)

(0 głosów)
Wyświetlony 7516 razy

Więcej w tej kategorii:

« Latajmy z Łodzi na wakacje!

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.