Ewa Pilawska zostaje na stanowisku

Wyróżniony
Skomentuj jako pierwszy! 2020-03

Ewa Pilawska zostaje na stanowiskuPod koniec lutego odbyła się w Teatrze Powszechnym konferencja prasowa z udziałem Prezydent Hanny Zdanowskiej oraz Wiceprezydent Małgorzaty Moskwy-Wodnickiej. – Na ten rok zaplanowaliśmy szereg konkursów na dyrektorów – mówiła Zdanowska.

Ewa Pilawska zostaje na stanowisku – To dobre, ale jeśli wiemy, że dyrektor kieruje instytucją prawidłowo, to uważamy, że nie warto podejmować takich kroków. Dlatego zdecydowaliśmy się przedłużyć kadencję obecnej pani dyrektor Ewie Pilawskiej. Mam nadzieję, ze niebawem będziemy mogli podpisać kontrakt, cieszę się, bo tworzycie jedną wspólną rodzinę, która walczy o widzów, a dla dobra nas wszystkich. Wywołało to huczne brawa zgromadzonego na sali zespołu teatralnego. – Jeżeli będziemy wspólnie rozwijać dalej Teatr Powszechny – komentowała decyzję Ewa Pilawska – to mamy o co walczyć.

Ewa Pilawska zostaje na stanowiskuMam nadzieję, ze przywrócimy nagrodę za komedio-pisanie. Mamy od dziesięciu lat tę samą dotację, a z naszym apetytem na rozwój to za mało. Jestem wiceprezesem Unii Teatrów w Polsce i myślę, że jest niezbędna nowa ustawa o teatrach, bo dotychczasowa bardzo osłabiła pozycję dyrektora. Konstrukcja współczesnego teatru polskiego musi ulec naprawie. Gratulujemy!

Beata Ostojska

(0 głosów)
Wyświetlony 9876 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.